אודות הספר

הספר "רק לא דיאטה" עוסק בקידום בריאות, בשינויי התנהגות שעלינו לבצע בכמה נושאים חשובים בחיינו כמו: פעילות גופנית, תזונה, עישון ועוד – שינויים שישפרו באופן ניכר את בריאותו של כל אחד מאיתנו. בספר תקראו מה עלינו לשנות, למה וכיצד לעשות זאת.

ההסברים כתובים בשפה פשוטה, מובנת, משכנעת מאוד ומגובים במחקרים ובעובדות מדעיות, תוך הקפדה על מתן דוגמאות מחיי היומיום שהופכים את הספר למעשי ויישומי.

מגוון הנושאים בהם עוסק הספר הוא רחב מאוד. כמעט בכל נושא שתקראו עליו בספר זה תגלו חידושים והפתעות שחלקם יעוררו בכם תדהמה, חלקם יהוו שבירה של מיתוסים שגדלתם עליהם והאמנתם באמיתותם שנים רבות. חלק מההפתעות שתגלו בספר הן:

– שדיאטות משמינות

– שהליכה מהירה תורמת לירידה במשקל יותר מאשר ריצה

– שאכילת ביצים תורמת לירידת כולסטרול

– שממתיקים מלאכותיים משמינים

– שממתיקים מלאכותיים מסוכנים לחולי סוכרת הרבה יותר מאשר לאוכלוסייה הבריאה

הפתעות נוספות ממתינות לכם לאורך כל הספר.

הספר עבר בקרה מקצועית ע"י כמה רופאים בכירים ביניהם:

פרופ' אליוט בארי – מומחה לתזונה ובריאות הציבור ביה"ח הדסה עין-כרם

ד"ר יוספה אברהם – מומחית לתזונה, ביה"ס לרפואה, האוניברסיטה העברית

שניהם הגדירו את הספר כ "מרתק", והמלצתם מופיעה על גבי כריכת הספר.

פרופ' חיים יוספי –  מנהל היחידה לקרדיולוגיה לא פולשנית, המרכז הרפואי ברזילי,

שהגדיר את הספר כ- "שליחות חשובה ביותר". גם המלצתו מופיעה על גבי כריכת הספר.

את ההקדמה לספר כתב פרופ' ראובן ויסקופר, יו"ר "הפורום הישראלי למניעת מחלות לב וכלי דם", שכתב בין היתר: "אלפי ספרים העוסקים בבריאות נכתבו עד כה. הספר "רק לא דיאטה" איננו עוד אחד מיני רבים. זהו ספר מיוחד במינו, הוא כתוב באופן שונה מהמקובל". לדעתו, הספר מהווה "כלי עזר יוצא מן הכלל" שעשוי לעזור לנו להגיע לגיל הזהב וליהנות ממנו במצב של בריאות טובה יותר.

המלצות:

נהנינו לקרוא את ספרך. הספר מרתק ומכיל מידע רב  ומעודכן בנושא ההשפעה של  שינוי ואימוץ אורח חיים בריא ושמירתו לאורך זמן. השפעת  תזונה ופעילות גופנית על הבריאות של הפרט החולה והבריא במהלך חייו. הספר כתוב בלשון הברורה לכול קורא וניכר שיש לך ניסיון רב בנושא והשקעת עבודה רבה בכתיבתו. אהבנו את ההקבלה ל"קיסר הצהוב" ואת הציטוטים ממשנת הרמב"ם.

פרופ' אליוט בארי                                                                       ד"ר יוספה אברהם

מומחה לרפואה פנימית                                                             מומחית למטבוליזם ותזונה

דיאטה והפרעות אכילה                                                              משמשת חוקרת במחלקה

ביה"ח האוניברסיטאי הדסה עין-כרם                                            למטבוליזם ותזונת האדם

ביה"ס לרפואה, האוניברסיטה העברית

פרופ' בארי וד"ר אברהם מנהלים את פורום הפרעות אכילה בקהילת הבריאות של ynet.

____________________________________________________________

נהניתי מאוד לקרוא את ספרך "רק לא דיאטה". מצאתי ספר הכתוב בשפה קולחת,מעניין ומרחיב את הדעת. ספרך "רק לא דיאטה" הינו ספר מיוחד במינו. ההסברים כתובים בשפה מובנת, מגובים במחקר ובעובדות מדעיות, תוך הקפדה על מתן דוגמאות מחיי היומיום. בכך, הופך הספר למעשי ליישום ויכול לשמש מנוף לשינוי אורח חיים. הנושאים העוסקים בעקרונות חינוך לבריאות יתאימו למגוון הגילאים מין הילדות ועד לשיבה הטובה. למעשה, אני מאמין שיישומו יאפשר להגיע לשיבה טובה במצב גופני ושכלי מיטבי. התרומה מניסיונך ומלוא חופן הידע לקהל הקוראים בישראל היא אכן שליחות חשובה ביותר. יישר כוח על ההשקעה העצומה והתוצאה הנהדרת.

פרופ' חיים יוספי

מנהל היחידה לקרדיולוגיה לא פולשנית

מומחה ביל"ד מטעם האיגוד האירופאי (ESH)

קמפוס המרכז הרפואי ברזילי

____________________________________________________________

קראתי בעניין רב את ספרך. יישר כוח על העבודה הרחבה והמצוינת. הספר נעים לקריאה ומשכנע, ואני סבור שיש לו יכולת להביא אנשים לשינוי מבורך בהרגלי החיים – תזונה נבונה, פעילות גופנית והימנעות מעישון. שינוי כזה באורחות החיים הינו אתגר מורכב ששכרו בצידו. האמירות המופיעות בספר – מהניסיון האישי, מסיפורים וחוויות אישיות כאדם וכמטפל, והרעיונות שמובאים מעולם הרפואה המשלימה, עשויים 'לגעת' בנפשם של אנשים יותר מציטוט מסקנות מאמרים וסקירות מדעיות, ולהביא לשינוי של ממש.

אני מאמין ומקווה שהספר יעורר עניין רב בקרב קהלים נרחבים, ומבקש לאחל לך הצלחה רבה בפרסומו ובריאות שלמה לקוראים.

ד"ר רן בליצר

מומחה לבריאות הציבור

————————————————————————————————————————–

לאה יקרה,

אני רוצה להודות לך בשמי ובשם קוראים רבים אחרים אני בטוחה, על המתנה הזו שהבאת לחיינו.

הספר שלך "רק לא דיאטה" הוא לא עוד ספר שעוסק בבריאות ותזונה נכונה בלבד. הוא ספר שמכיל בתוכו עולם ומלואו של חיים טובים, בריאים ומאושרים. הידע העצום שאת מעבירה בספר, תוך כדי שבירת מיתוסים שהחברה כל כך רוצה להחזיק בהם, לצד יכולת כתיבה פשוט נהדרת ומרתקת, המנוסחת בגובה העיניים של הקורא, בין אם הוא שוחר בריאות ותיק ובין אם הוא חדש בענייני הבריאות, כל אלו עושים את הספר הזה לכל כך מיוחד. בספר אחד את מצליחה לתת כל כך הרבה ידע תיאורטי בצורה בהירה כמו גם ידע פרקטי לשינוי אורח החיים שלנו בצורה קלה ופשוטה.

מהכתיבה שלך מתבטאת השליחות הכה מיוחדת שלך, להגיע לכל אחד, להראות שלחיות בריא זה אפשרי, לא מסובך ולא יקר. אשרייך ואשריי כולנו שהבאת לעולם את הספר המיוחד הזה שנותן כוח, ידע ומוטיבציה להתנהל בצורה בריאה ומטיבה יותר בחיים שלנו. אין לי ספק שקריאה בספר שלך פשוט מצילה חיים.

יישר כוחך ומאחלת לך המשך עשייה פוריה בשליחות הנדירה הזו.

בהערכה רבה,

בר גלבוע ארמה, חיפה.    5.12.13

 

לאה, קראתי את הספר שכתבת, עוד ועוד ועוד. ההסברים הברורים שלך, ההפניה למקורות הידע שלך, הדיבור הישיר שנותן להרגיש שאת מדברת עם הקורא, גרם לי לרצות לנסות ליישם לפחות חלק מהדברים שאת ממליצה. הרגשתי שאני חייבת לחלוק עם כל אלה שיקרים לי לפחות כמה מהדברים שאת העברת לי דרך הספר, למרות שהיה לי ברור שרובם יגידו שהם יודעים הכי טוב מה הם צריכים לעשות עם עצמם. מצאתי לנכון לקנות את הספר שלך כמתנה הכי משמעותית שאני יכולה לתת לקרובים שלי, למענם. כבר אמרתי שלדעתי את עושה עבודת קודש. למרות שרק עכשיו הבנתי דברים שהייתי אמורה לדעת אותם מילדותי, לוקחת על עצמי את האתגר, בעידוד של העצות שלך. אחרי שישה שבועות של צעדים קטנים, השתפרו תוצאות של הבדיקות שלי באחוזים שאני בעצמי לא מאמינה: הכולסטרול הרע ירד ב-32%, הכולסטרול הכללי ירד ב-28%, הטריגליצרידים ב- 10% . אני עוד מצפה שיודיעו לי שהייתה טעות בתוצאות… הצורך לזלול נעלם, כאילו לא היה אף פעם. תודה לך ותצליחי בעבודה החשובה שאת עושה.

בלה מאירי       4.6.15

 

כריכת הספר: (לחצו על התמונה להגדלה)

front_coverback_cover

21 תגובות על אודות הספר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרצאות קרובות

אין אירועים עתידיים.